Nowoczesne bramy garażowe – segmentowe (czy warto je polecić)

0
772

Wiele osób nie wyobraża sobie tego, aby ich samochód nie był trzymany w garażu. Istnieje wiele rodzajów bram garażowych. My natomiast skupimy się na opisie bramy segmentowej. Czy warto wybrać ten rodzaj bramy garażowej? Odpowiedź znajdziemy w dalszej części tego artykułu. Należy wiedzieć, że wizytówka tej bramy czyli płaszcz składa się z trzech do sześciu segmentów, które połączone są zawiasami i zabezpieczone uszczelkami przed działaniem wiatru, zimna czy upału.

Należy wiedzieć, że segmenty przeważnie wykonane ze stali ocynkowanej, wykańczane są tworzywem sztucznym (np. imitującym drewno), , farbą proszkową, albo okładziną z drewna lub sklejki. Ich wnętrze wypełnia się materiałem izolującym cieplnie i akustycznie – przede wszystkim jest to pianka poliuretanowa. Natomiast szczelność wrót zapewniają specjalnie przeznaczone do tego elastyczne uszczelki. Należy znów wiedzieć, że newralgiczne miejsca (punkty) to styk pancerza i ścian oraz pancerza i posadzki (na spodzie dolnego segmentu stosuje się specjalną uszczelkę progową).

Ten rodzaj skrzydeł występuje w dwóch opcjach – jako otwierane do góry (płaszcz porusza się wzdłuż prowadnic od posadzki i zachodzi całkowicie pod sufit) lub na bok (płaszcz zachodzi wtedy na ścianę garażu). Pamiętajmy też, że bramy segmentowe zaliczane są do bardzo nowoczesnych (tak jak ma to miejsce w przypadku rolowanych) i są coraz bardziej udoskonalane. Należy wiedzieć, że to co pozytywnie wyróżnia tego rodzaju bramy to przede wszystkim: proste uruchomienie, izolacja termiczna i akustyczna, wiatroszczelność, bezpieczeństwo użytkowników, oszczędność miejsca w garażu i na podjeździe, przebogate wzornictwo.

Ponadto możemy je zamontować w otworze wjazdowym o dowolnym kształcie, między innymi – z nadprożem w formie łuku. Warto wiedzieć, że uszczelnione segmenty dobrze trzymają ciepło i izolują od wiatru, więc nadają się do obiektów ogrzewanych. Ich wysoki stopień trzymania ciepła wynika przede wszystkim ze specyfiki budowy. Na wstępie zadaliśmy pytanie czy warto wybrać ten rodzaj bramy garażowej. Więc oceniając jej spore atuty warto ją polecić.

Leave a reply