Jaki zbiornik hydroforowy do podlewania ogrodu wybrać?

0
244

Wybór zbiornika hydroforowego umożliwia efektywne nawadnianie roślin z własnego ujęcia. Dzięki temu nie tylko zadbasz o piękny ogród wokół domu, ale również unikniesz wysokich rachunków. Dowiedz się, na które parametry należy zwrócić szczególną uwagę, a na pewno sięgniesz po rozwiązanie dopasowane do własnych oczekiwań.

Zbiorniki hydroforowe – najważniejsze informacje

Zbiorniki hydroforowe zapewniają stałe ciśnienie w instalacji wodociągowej. To urządzenie jest niezbędne dla osób, które czerpią wodę z własnej studni. Sprawdzi się również, gdy ciśnienie w miejscu podłączenia do wodociągu jest zbyt niskie, aby woda mogła swobodnie dopłynąć do wszystkich punktów.

Zbiorniki hydroforowe są zasilane pompami hydroforowymi bądź głębinowymi. W tym systemie woda jest magazynowana i pobierana ze zbiornika, co zmniejsza częstotliwość uruchamiania się pompy. Takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na jej żywotność.

Te niezawodne konstrukcje sprawdzają się w gospodarstwach domowych, przemyśle, a także przy nawadnianiu roślin. W kolejnych sekcjach poradnika przeczytasz, dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie i jaki zbiornik hydroforowy do podlewania ogrodu będzie najlepszym wyborem.

Zbiorniki hydroforowe do podlewania ogrodu – dlaczego warto?

Za wyborem zbiornika hydroforowego przemawia możliwość automatyzacji procesu nawadniania roślin. Ponadto odpowiednie urządzenie zapewni Ci oszczędność wody, która będzie dostarczana tylko na określoną przestrzeń i w odpowiedniej ilości.

Zbiorniki hydroforowe to uniwersalne konstrukcje. Sprawdzą się przy podlewaniu kwiatów czy trawników z węża, a także zapewnią efektywne nawadnianie przy pomocy zraszaczy. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się decydujesz, hydrofor pozwoli na utrzymanie jednakowego ciśnienia wody. Dzięki temu Twoje rośliny mogą rozwijać się prawidłowo.

Jaki zbiornik hydroforowy do podlewania ogrodu wybrać?

Zbiorniki hydrofobowe mogą różnić się budową, pojemnością czy maksymalnym ciśnieniem. Które rozwiązanie do ogrodu sprawdzi się najlepiej?

  • Zbiorniki hydroforowe przeponowe – charakteryzują się membraną, która dzieli zbiornik na dwie części. Natomiast przestrzeń pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną ścianą jest wypełniona powietrzem. Te urządzenia pracują ciszej niż ocynkowane. W dodatku zapewniają wysoką mobilność, gdyż pompa znajduje się na zbiorniku.
  • Zbiorniki hydroforowe ocynkowane – są wyposażone w komorę sprężonego powietrza oraz przestrzeń magazynowania wody. Mają większą pojemność od konstrukcji przeponowych, która w niektórych modelach sięga nawet do 10 000 litrów. Natomiast brak membrany zmniejsza awaryjność.

Przy nawadnianiu ogrodu standardowych rozmiarów dobrze sprawdzają się zbiorniki hydroforowe przeponowe o pojemności 24 litrów. Jeśli jednak planujesz nawadnianie większej przestrzeni, postaw na model ocynkowany o wysokiej pojemności.

Szukasz nowoczesnego zbiornika, który zapewni Ci efektywną pracę przez lata? Odwiedź sklep Ogrody24.pl i zapoznaj się z bogatą ofertą.

Leave a reply