Zastosowanie piaskowca w wystroju wnętrz

0
434

Piaskowiec jest kamieniem naturalnym, który należy do skał osadowych. Składa się z drobnych ziaren mineralnych zespolonych spoiwem. Zastosowanie piaskowca w wystroju wnętrz to idealnie rozwiązanie, ponieważ jest on materiałem o niepowtarzalnym wyglądzie i kolorach. Jest efektowny i podatny na obróbkę – można go np. polerować. Co ważne odporność piaskowca na zabrudzenia można zwiększyć, poddając go żywicowaniu.

Jakie są możliwości zastosowania piaskowca?

Po odpowiednim zabezpieczeniu możemy stosować piaskowiec na przykład na schody czy posadzki. Najlepiej tam, gdzie nie ma kontaktu z wodą i zabrudzeniem. Impregnacja piaskowca pozwoli na długo zachować piękny wygląd kamienia, nie będzie wchłaniał wody, nie będzie też osadzał się kurz. Jest to dobry materiał wykończeniowy na kominki, ozdoby architektoniczne, dekoracje czy rzeźby. Pięknie podkreśli wyjątkowe wnętrze. Szereg zastosowań piaskowca znajdziecie na http://piasmar.com/. Na uwagę zasługuje piaskowiec „Długopole” – wyjątkowa, żółta odmiana skały o bardzo dobrej jakości. Jest odporny na ścieranie i nacisk, co czyni go odpowiednim materiałem do wykorzystania wystroju wewnętrznego. Po wypolerowaniu i szlifowaniu osiągniemy piękne efekty.

Jak zastosować piaskowiec w wystroju wnętrz?

Na rynku znajdziemy piaskowiec w kształcie płyt lub bloków, które można układać na ścianie. Bardzo popularny do wnętrz jest kamień w formie łupanej, który daje naturalny efekt. Możesz wykorzystać piaskowiec w sypialni, w salonie lub do przedpokoju. Do stworzenia obudowy kominka możesz użyć kamienia o nieregularnym kształcie.

W salonie układając piaskowiec tylko na jednej ścianie, sprawicie, że kamień nie zdominuje wnętrza, ale pięknie podkreśli jego charakter. Piaskowiec to oryginalna ozdoba, po której odpowiednim zastosowaniu pomieszczenia stają się bardziej przytulne. Ten naturalny materiał prezentuje się bardzo atrakcyjnie w dowolnej przestrzeni, niezależnie od jej stylu i przeznaczenia.

Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem materiału do wystroju wnętrz powinniście rozważyć użycie piaskowca. Jego zaletą, o której również należy wspomnieć, jest cena. W porównaniu do innych kamieni naturalnych jest ona niska, a kupując np. piaskowiec „Długopole” można się cieszyć jego pięknem przez kilkanaście kolejnych lat.

Nie tylko we wnętrzach – pozostałe zastosowania piaskowca

Piaskowiec jest materiałem, który sprawdzi się nie tylko we wnętrzach naszych domów. Produkuje się z niego także elementy brukarskie wykorzystywane podczas tworzenia oryginalnych ścieżek czy chodników. Te osoby, które chcą, aby otoczenie ich domu się wyróżniało, powinny zainteresować się rzeźbami z piaskowca i innymi elementami ozdobnymi takimi jak fontanny, donice czy nakrywy na mury. Dekoracyjne elementy wykonane z piaskowca stojące w polskich ogrodach są coraz popularniejsze.

To właśnie plastyczność piaskowca i łatwość w jego obróbce sprawia, że bardzo często sięgają po niego rzeźbiarze.

Leave a reply