Przekładnie planetarne – kto zajmuje się ich montażem?

0
533

Rozwój przemysłu to zasługa wielu nowoczesnych rozwiązań. To dzięki nim produkcja często staje się szybsza oraz tańsza. W wielu aplikacjach kluczowe stało się zastosowanie przekładni planetarnych. Czym są te elementy i za co odpowiadają?

Przekładnie planetarne – w jaki sposób przenoszą moc?

Ten typ przekładni zębatych jest obecnie jednym z najbardziej popularnych elementów. Konstruktorzy wykorzystują je ze względu na innowacyjne właściwości. Są bowiem w stanie przemieszczać oś obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Z tego powodu nazywa się te przekładnie planetarnymi. Nazwa nawiązuje do tego, w jaki sposób funkcjonuje układ słoneczny. Budowa przekładni opiera się o koła główne i planetarne. Te drugie są montowane na jarzmie. Liczba tych kół zależy tak naprawdę od potrzeb danej aplikacji. Budowa przekładni planetarnych daje im ogromną przewagę nad tradycyjnymi przekładniami. Dzięki temu mogą bowiem przenosić moc z silników na wiele sposobów. W ten sposób można uzyskać trzy różne wartości przełożenia. To właśnie sprawia, że przekładnie planetarne sprawdzają się w pracy z silnikami o bardzo dużej mocy.

Przekładnie planetarne – kto oferuje wysokiej jakości rozwiązania?

Szeroka funkcjonalność przekładni to zasługa ich kompaktowości oraz małych gabarytów. Dzięki temu wykorzystuje się je w rozmaitych konstrukcjach maszyn. Przekładnie planetarne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża moc obrotowa przy niedużych gabarytach napędu. Korzystają z nich takie branże jak transportowa czy spożywcza. Stosuje się chociażby w lokomotywach, turbinach, pojazdach budowlanych czy okrętach. Przekładnie planetarne są także elementem obrabiarek czy pojazdów specjalnego przeznaczenia. Ich dostarczaniem oraz montażem zajmuje się wiele polskich firm. Jedna z nich jest dostępna tutaj https://motovario.com.pl/. W ofercie znajdziemy zarówno przekładnie planetarne osiowe, jak i kątowe. Dzięki własnym centrom montażowym polskie firmy są w stanie zapewnić klientom profesjonalny serwis.

Leave a reply