Jakie woski zapachowe Country Candle wybrać na początek?

0
527

Na rynku jest ogromny wybór różnych kompozycji zapachowych i zaczynając przygodę z woskami możemy mieć nie lada wyzwanie jak wybrać te odpowiednie. Co zrobić kiedy nie mamy pojęcia co powinniśmy wybrać w pierwszej kolejności? Na co zwrócić uwagę?

Woski Country Candle są w formie kostek, dzięki czemu są łatwe w użyciu. W razie potrzeby można je przełamać na jeszcze mniejsze kostki lub pokroić. W przypadku kiedy zakupimy wosk, a później okaże się, że zapach nie do końca nam pasuje, z powodzeniem możemy pomieszać go z innym woskiem. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób uzyskamy nową kompozycję zapachową, która nam się spodoba, a przy okazji nic się nie zmarnuje.

Jak wybierać zapachy?

Najlepiej zastanowić się, jakie aromaty mniej więcej nam odpowiadają. Z pewnością są takie, które bardzo lubimy oraz takie, które nie do końca nam pasują. Warto wziąć pod uwagę również fakt, że w woskach zapachowych Country Candle użyte zostały mieszanki olejków eterycznych, dzięki czemu zapachy są wysokiej jakości i nie są duszące.

Trzeba także dodać, że są to kompozycje, czyli nie znajdziemy tam konkretnie jednego zapachu. Warto czasem zaryzykować i np. jeżeli nie lubimy wanilii to skusić się na wosk z jej nutą. Może się okazać, że w otoczeniu innych nut odkryjemy ten zapach na nowo. Dlatego trzeba być otwartym i nie zawsze sugerować się w pierwszej kolejności preferencjami.

Kwiatowy, owocowy, świeży, a może orzeźwiający?

Podczas wybierania wosków Country Candle najlepiej wziąć pod uwagę kilka wariantów zapachowych. Mamy wtedy możliwość pomieszania ich razem i stworzenia czegoś nowego. Dodatkowo, w zależności od nastroju i okazji możemy zmieniać kompozycje.

Warto wybrać opcję kwiatową np. wosk Country Candle Sunshine & Daisies. Jeśli jesteśmy zwolennikami słodkich zapachów, doskonale sprawdzi się Apple Cider Cake lub Candy Cane Cheesecake. Do takiego zestawu warto dodać świeże rozwiązania, takie jak Alpine Retreat lub Cotton Fresh, który świetnie oddaje zapach czystej, bawełnianej pościeli.

Leave a reply