Problem z działaniem windy? Zadzwoń po pogotowie dźwigowe

0
697

Windy są obecnie popularnymi urządzeniami montowanymi w wielu budynkach. Dzięki nim można łatwo i szybko przemieszczać się do celu, na konkretne piętro. Windy, nawet te najnowocześniejsze, narażone są jednak na wiele usterek. Gdzie szukać pomocy w ich naprawie?

Z urządzeniami jak dźwigi można obecnie spotkać się w wielu obiektach. Są to między innymi dźwigi osobowe pozwalające na przemieszczanie osób, dźwigi towarowe dedykowane dla towarów o większych gabarytach i ciężarze, windy medyczne czy też windy dla osób niepełnosprawnych.

Dlaczego windy się psują?

Zepsucie się windy może być efektem wielu różnych usterek, ale także skutkiem jej nieprawidłowego użytkowania.

Winda jest urządzeniem składającym się z wielu współpracujących ze sobą elementów mechanicznych, dlatego wtedy, gdy jeden z nich zawiedzie, urządzenie najczęściej przestaje prawidłowo działać. Aktualnie, gdy producenci wind muszą kłaść duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa, by spełnić wymogi przepisów prawa i norm, nawet jeżeli winda ma usterkę, nie jest ona na ogół niebezpieczna dla użytkowników.

Usterki wind mogą mieć różnorodny charakter, na przykład może być to rezultat pojawienia się uszkodzenia elementów eksploatacyjnych, które z czasem po prostu wymagają wymiany na nowe. Zdarza się też, że uszkodzeniu ulega elektronika odpowiedzialna za funkcjonowanie windy. Ponadto uszkodzenia mogą dotyczyć samej kabiny czy drzwi, gdy będą one uszkodzone mechanicznie.

Gdy pojawiają się usterki windy, wtedy należy jak najszybciej przystąpić do jej naprawy. W tym specjalizują się firmy zajmujące się serwisowaniem wind, które funkcjonują obecnie w każdym większym mieście.

Kiedy zamówić serwis windy?

Serwisowanie windy jest bardzo ważne wtedy, gdy pojawią się jakiekolwiek usterki. Może być ona wtedy odpowiednio naprawiona, aby można było bezpiecznie z niej korzystać. Specjaliści wskażą wtedy, co jest przyczyną usterki, a następnie będą mogli przeprowadzić fachową naprawę, by winda była zdatna do użytkowania jeszcze tego samego dnia.

Warto także wskazać, że windy muszą być systematycznie poddawane konserwacji oraz przeglądom okresowym, aby zapobiegać sytuacjom, gdy występują poważne awarie na skutek braku tych działań. Wówczas także należy zadzwonić po serwis wind, który będzie mógł wykonać niezbędne prace na zamówienie klienta.

Poza tym dostępne jest także usługa jak pogotowie dźwigowe Kraków jest w tym przypadku jednym z miast, w którym można skorzystać z ich usług. Kiedy warto zamówić pogotowie dźwigowe?

Pogotowie dźwigowe – gdy pomoc potrzebna jest od razu

Pod pojęciem jak pogotowie dźwigowe znajduje się serwis dźwigów, który świadczy swoje usługi w ekspresowych terminach oraz 24 godziny na dobę. Taka oferta skierowana jest wtedy do wszystkich właścicieli wind, którym zależy na jak najszybszym otrzymaniu pomocy.

Usługi pogotowia dźwigowego zamawiane są między innymi wtedy, gdy winda nagle przestała działać i jest ona potrzebna do użytkowania, na przykład doszło do awarii w ciągu dnia w firmie czy w obiekcie wielorodzinnym.

Także pogotowie dźwigowe będzie potrzebne w sytuacji, gdy liczy się czas, na przykład nie można czekać na specjalistę, ponieważ spowodowałoby to zakłócenie określonych procesów jak transport w firmie.

Pogotowie dźwigowe może przyjechać na miejsce w ekspresowym czasie, więc nie trzeba czekać na specjalistę godzinami. W efekcie uszkodzona winda może zacząć szybko działać i spełniać swoje zadanie.

Za adresami firm zajmujących się świadczeniem usług jako pogotowie dźwigowe można zapoznać się bliżej już teraz w internecie i natychmiast do nich zadzwonić.

Leave a reply