Hydroizolacja balkonu – co to znaczy?

0
817

Hydroizolacja balkonu jest bardzo istotną kwestią, jeśli chodzi o utrzymanie go w dobrym stanie. Stanowi również podstawę dla bezpieczeństwa otoczenia budynku. Dlaczego? Jak dobrze zabezpieczyć balkon?

Hydroizolacja – definicja

Wykonywana na przykład produktami Euroseal hydroizolacja balkonu polega na zabezpieczeniu materiału, z którego wykonano tę przestrzeń przed nadmiernym oddziaływaniem wilgoci. Ma to ogromne znaczenie między innymi z punktu widzenia jego wytrzymałości. Nadmiernie wysycony wilgocią beton czy inny materiał zaczyna pękać i – co za tym idzie – ulega coraz większym uszkodzeniom, przez co przestaje być bezpieczny.

Hydroizolacja jest szczególnie wskazana w blokach – gdzie balkony stanowią jednocześnie swego rodzaju dach dla przestrzeni znajdującej się pod spodem. Gdy konstrukcja staje się zbyt ciężka, może stracić integralność i stanowi potencjalne zagrożenie dla osób znajdujących się pod spodem.

Jak wykonać warstwę hydroizolacyjną?

Stworzenie odpowiedniej, bezpiecznej ochrony przed wilgocią wymaga dobrej klasy materiałów – które można kupić na przykład na euroseal.pl. Warunkiem niezbędnym jest również dobra pogoda, dlatego czynności związane z hydroizolowaniem balkonu najlepiej jest podejmować w cieplejszej części roku. Ewentualnie, gdy to niemożliwe – należy poczekać na możliwie ciepły i suchy dzień.

Po upewnieniu się, że beton (lub inny materiał, z którego wykonana jest powierzchnia balkonu) jest idealnie suchy i nienasiąknięty wodą – można przystąpić do tworzenia warstwy. Wykonuje się ją za pomocą narzędzi wskazanych przez producenta i zazwyczaj nakłada się kilka warstw (dwie lub trzy, w zależności od różnych czynników). Dobrej klasy produkty (między innymi marki Euroseal) chronią powierzchnię balkonu i wytwarzają na niej warstwę, która uniemożliwia przedostawanie się wilgoci do materiału tworzącego balkon. Dzięki temu, nie nasiąka on i zachowuje właściwy ciężar, tym samym zapewniając bezpieczeństwo. Hydroizolację można stosować nie tylko na balkonach zewnętrznych, ale również wewnętrznych – na przykład nad basenami.

Leave a reply