Najpopularniejsze rozmiary basenów stelażowych – który sprawdzi się u ciebie?

0
1790

Baseny stelażowe produkowane są w różnych rozmiarach. Dzięki temu każdy, niezależnie od metrażu działki, ma szansę cieszyć się wodną rozrywką we własnym ogrodzie. Sprawdziliśmy najpopularniejsze rozmiary basenów stelażowych, aby pomóc ci wybrać zbiornik o idealnej wielkości. 

Najpopularniejsze rozmiary basenów stelażowych

Poszczególni producenci i sprzedawcy basenów stelażowych wskazują nieco inne rozmiary jako te najpopularniejsze. Najczęściej jednak mianem bestsellerowych określane są:

  • baseny stelażowe okrągłe o średnicy ok. 3-4 metry i głębokości co najmniej 76 cm (np. 305 × 76, 366 × 76, 366 × 100, 457 × 122);
  • baseny stelażowe prostokątne o długości ok. 4 metrów i głębokości ok. 1,2 metra (np. 412 × 201 × 122, 488 × 244 × 122);
  • baseny stelażowe owalne o długości ok. 4 metrów i głębokości ok. 1 metra (np. 427 × 250 × 100).

Okrągły basen ogrodowy stelażowy w popularnym rozmiarze 305 × 76 cm

Jakimi kryteriami kierować się, wybierając rozmiar basenu stelażowego?

Wybór kształtu i rozmiaru basenu stelażowego ogrodowego powinien być wspólną decyzją osób, które będą najczęściej korzystać ze zbiornika. Weźcie pod uwagę:

  • dostępny budżet – nie tylko na zakup basenu, ale również na napełnienie go wodą i późniejsze utrzymanie;
  • wolną przestrzeń w ogrodzie;
  • indywidualne potrzeby głównych użytkowników.

Jak duży basen stelażowy ogrodowy sprawdzi się u ciebie?

Masz raczej ograniczony budżet i mało miejsca w ogrodzie? Kupujesz basen do ogrodu przede wszystkim z myślą o dzieciach? Wybierz niewielki okrągły basen stelażowy z pompą. Ogromną popularnością cieszą się modele o średnicy 305 cm i głębokości 76 cm. W takim basenie dziecko popluska się i nauczy pływania. Bez problemu znajdziesz na niego miejsce w ogrodzie lub na tarasie. Pomimo kompaktowych rozmiarów, dorosła osoba może się w nim swobodnie zanurzyć. 

Posiadasz większą działkę i do tego kochasz pływać? Idealny dla ciebie będzie dłuższy basen prostokątny na stelażu, np. o wymiarach 412 × 201 × 122 cm lub 549 × 274 × 122 cm. Najdłuższe baseny prostokątne ze stelażem mierzą nawet 10-12 metrów długości, przypominając basen sportowy. Aby trening był efektywny także w mniejszym zbiorniku, możesz za kilkadziesiąt złotych dokupić symulator pływania. Na pływanie i dryfowanie na materacu pozwoli ci też większy model okrągły, np. o średnicy 457 cm. 

Osobom wahającym się pomiędzy ww. kształtami polecamy owalny basen stelażowy ogrodowy, np. o wymiarach 427 × 250 cm i głębokości 100 cm. W takim zbiorniku można poszaleć razem z dziećmi, wygodnie popływać i urządzić niezapomniane pool party. 4-metrowy owalny basen ogrodowy stelażowy z pompą stanowi częsty wybór pod zabudowę. 

Na stronie Dollo.pl znajdziesz baseny stelażowe w popularnych i bardziej nietypowych rozmiarach.

Prostokątny basen ogrodowy stelażowy o wymiarach 412 × 201 × 122 cm

Zakup basenu stelażowego ogrodowego – nie tylko rozmiar ma znaczenie

Dostępne na rynku baseny stelażowe różnią się nie tylko rozmiarem i kształtem, ale także jakością wykonania, akcesoriami znajdującymi się w zestawie oraz designem. Na pewno warto zdecydować się na basen ogrodowy stelażowy z pompą filtrującą w komplecie. Przyda się także drabinka, która ułatwia wchodzenie i wychodzenie z basenu – zwłaszcza gdy zbiornik jest głęboki. Elementy te możesz potem dokupić, ale po co latem jeździć po sklepach i przepłacać, gdy można od razu mieć kompletny zestaw. 

Baseny stelażowe odróżnia też marka. Warto wybierać rozwiązania zaufanych producentów, np. Intex, Bestway. Firma Intex to największy na świecie producent nadmuchiwanych artykułów rekreacyjnych i sportowych. Bestway dostarcza swoje baseny do ponad 110 krajów. Wszędzie kojarzone są z doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Podobno co 50. osoba na świecie posiada minimum 1 produkt tej firmy.

Leave a reply