Zmarzlik obroni tytuł Sportowca Roku?

0
706

Tytuł Sportowca Roku to ogromne wyróżnienie, które jest marzeniem każdego polskiego zawodnika. Jest to drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1926 roku. Od tego czasu rokrocznie, za wyjątkiem lat 1939 – 1947 z uwagi na drugą wojnę światową i okres powojenny, wybieranych jest 10 najlepszych polskich zawodników z różnych dyscyplin sportowych, spośród których jeden uznawany jest za sportowca roku. Zeszłą edycję wygrał Bartosz Zmarzlik, co było ogromnym zaskoczeniem, ponieważ wielu prognostyków przewidywało wygraną Roberta Lewandowskiego. Czy w tym roku żużlowiec obroni tytuł najlepszego polskiego sportowca, czy może odda swoje miejsce komuś innemu? 

B. Zmarzlik – mistrz żużlowy

Bartosz Zmarzlik w zeszłym roku został indywidualnym mistrzem świata. Wywalczył ten tytuł jako trzeci Polak, tuż po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie. Kibice i fani żużla docenili jego osiągnięcia i wbrew wszelkim oczekiwaniom, został on wówczas Sportowcem Roku 2019, wyprzedzając faworyta konkursu, którym podczas tej edycji był Robert Lewandowski. 

W tym roku Zmarzlik obronił tytuł Indywidualnego Mistrza Świata, dzięki czemu zapisał się w historii Grand Prix, jako trzeci żużlowiec, któremu udało się tego dokonać, tuż po Tonym Rickardssonie i Nickim Pedersenie. Więcej ważnych wydarzeń z życia Zmarzlika i innych sportowców znajdziesz w kartce z kalendarza futbolu.

Osiągnięcie to zaowocowało ponownym wytypowaniem Bartosza Zmarzlika do otrzymania wyróżnienia w plebiscycie organizowanym przez redakcję Przeglądu Sportowego, przy współpracy z Telewizją Polsat. 

Trudny wybór przed głosującymi w Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Rok ten jednak był także łaskawy dla innych polskich sportowców, którzy mogą stanowić zagrożenie dla pozycji żużlowca. Faworytem tegorocznej edycji, ponownie jak w zeszłym roku, jest Robert Lewandowski, który osiągnął niemal wszystko, co może zdobyć piłkarz światowego formatu. Dla przypomnienia, został on królem strzelców Ligi Mistrzów, Bundesligi i Pucharu Niemiec. Otrzymał tytuł Piłkarza Roku na gali UEFA, a nieoficjalnie mówi się też, iż gdyby gala rozdania nagród organizowana przez redakcję France Football nie została odwołana, stałby się on także posiadaczem Złotej Piłki i tytułu najlepszego piłkarza na świecie. 

Czarnym koniem tej edycji może okazać się także Iga Świątek, która szturmem podbiła świat sportu. Jako jedyna polska tenisistka wygrała turniej Rolanda Garrosa, pomimo swojego młodego wieku. Co więcej, można powiedzieć, że Świątek niemalże zmiażdżyła konkurencję, kończąc każdy mecz z wynikiem 2:0 i tracąc jedynie 28 gemów. Dziewiętnastoletnia tenisistka już teraz zapisała się w historii French Open z drugim najlepszym wynikiem oraz jako najmłodsza zawodniczka od 1992 roku, która wygrała ten turniej. 

Jak widać faworytów tegorocznego plebiscytu jest bardzo wielu. Głosy kibiców i ekspertów są podzielone i naprawdę bardzo trudno oszacować, kto ostatecznie stanie się Sportowcem Roku 2020. Jak pokazuje historia wszelkie prognozy i spekulacje, mogą nie znaleźć odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wielce prawdopodobne jest więc to, iż ostateczny rezultat plebiscytu będzie dużym zaskoczeniem. Tego czy Bartosz Zmarzlik obroni tytuł Sportowca Roku, dowiemy się już w styczniu 2021 roku na antenie Telewizji Polsat. 

Leave a reply