Wybieramy żyrandol do sypialni

0
1408

Sypialnia do jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Musi być urządzona tak, aby dawała poczucie komfortu i relaksu. Jednak wygodne łóżko czy praktyczne szafki to nie wszystko o czym trzeba myśleć urządzając sypialnie. Bardzo ważne jest również odpowiednie oświetlenie. W tym celu warto jest zainwestować w żyrandol. Na rynku są ich jednak różne rodzaje.

Oświetlenie w sypialni

Jak już wspomniano, oświetlenie w sypialni jest bardzo ważne. Musi być to takie oświetlenie, które nada sypialni intymną atmosferę. Poza tym sypialnia musi prezentować się estetycznie. Warto zatem wybierając oświetlenie pomyśleć także o takim elemencie, który będzie pełnił funkcję dekoracyjną. Do tego celu najlepiej wykorzystać żyrandol.

Rodzaje żyrandoli w sypialni

Projektowanie wnętrz nie jest prostym zadaniem. Pod uwagę wziąć należy wiele elementów. Sam wybór żyrandola nie jest łatwy. Wszystko dlatego, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żyrandoli. Wybrać należy taki, który najlepiej będzie komponował się z całym wystrojem sypialni. Jednym z popularniejszych modeli jest żyrandol kryształowy. Wybierać można spośród dość rozbudowanych wersji, jak i nieco skromniejszych. Wszystko zależy od wielkości sypialni. Żyrandol kryształowy idealnie sprawdzi się w ciemniejszym pomieszczeniu. Wszystko dlatego, iż odbija światło. Jeśli zatem sypialnia urządzona jest w ciemnych barwach, wówczas właśnie żyrandol kryształowy może być dobrym wyborem.

Innym często spotykanym rodzajem żyrandola w sypialni jest żyrandol mosiężny. Ten typ żyrandola ma kilka istotnych zalet. Jest bardzo trwały, elegancji oraz łatwy w czyszczeniu. Istotne jest również to, iż pasuje do niemal każdej stylizacji. Wybrać można żyrandol mosiężny z abażurami lub kloszami. Nowocześnie prezentują się żyrandole ze szkła. Co ważne, dostępne są w różnych kształtach oraz kolorach. Warto także wspomnieć o żyrandolach z papieru. Ten typ żyrandola daje w sypialni efekt lekkości.

Żyrandol nie w każdej sypialni

Trzeba jednak wiedzieć, że nie w każdej sypialni można powiesić żyrandol. Wszystko zależy od rodzaju sufitu. Nie każdy będzie mógł udźwignąć żyrandol. Dlatego warto, aby projektant wnętrz przed zakupem dokładnie sprawdził czy sufit utrzyma żyrandol. Jeśli posiada się sufit podwieszany lub wykonany z płyty kartonowo – gipsowej, wówczas żyrandol może nie być najlepszym rozwiązaniem. Pamiętać bowiem trzeba, że duże żyrandolowe ważną nie mało. Ważne jest zatem, aby wcześniej sprawdzić czy żyrandol będzie mógł być bezpiecznie zawieszony.

Leave a reply