W jaki sposób możemy ukryć mało estetyczny karnisz?

0
259

Montaż sufitowego karnisza wiąże się bezpośrednio z zastosowaniem maskownicy, listwy, czy też innej konstrukcji. Maskownica karnisza świetnie poradzi sobie z zasłonięciem karnisza, a także szyny. W jaki sposób wykonać takową maskownicę? Poniżej znajduje się kilka sposobów na zamaskowanie karnisza. Dzięki nim łatwo oraz szybko się uporami z mocno niechcianym widokiem. Sprawdźmy, jakie mamy możliwości.

Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych

Do zasłonięcia karnisza możemy, śmiało wykorzystać płyty kartonowo-gipsowe. Konstrukcja z nich wykonana jest stabilna oraz sztywna. Nie ma kompletnie żadnej obawy, że się uszkodzi podczas wymiany firanek, czy też zasłon. Płytę przyciąć można na wymiar w zasadzie dowolny. Wystarczy pokierować się samą wysokością pomieszczenia, a także odległością pomiędzy oknem i sufitem. Zabudowa karnisza wykonana z płyt kartonowo-gipsowych jest najtrwalsza. Jednak pod względem wykonania jest naprawdę wymagająca. Płytę powinniśmy dociąć precyzyjnie. Wystarczy zamontować na profilach aluminiowych przykręconych do ściany, a następnie zaszpachlować. Później pozostaje tylko pomalowanie farbą. Karnisz sufitowy z maskownicą zasłania także część górną zasłon. Pamiętajmy, że nie może ona sięgać za nisko. Gdybyśmy zrobili zbyt dużą maskownicę, to istniałyby problemy z otwieraniem okna. Gotowa maskownica karnisza wygląda naprawdę estetycznie, a także nowocześnie.

Gotowy produkt

Możemy także kupić gotowy karnisz z maskownicą. Bardzo dobrym wyborem jest maskownica gipsowo-kartonowa z wypełnieniem styropianowym. Jest to produkt przeznaczony dla specjalistów oraz amatorów majsterkowania. Same krawędzie są przycięte precyzyjnie i wyprofilowane w sposób odpowiedni. Dzięki temu sam proces montażu mamy mocno ułatwiony. Zastosowanie płyt pozwoli nam na zaoszczędzenie nawet osiemdziesięciu procent czasu.

Jak zamaskować karnisz? Na samym początku powinniśmy wyznaczyć miejsce montażu oraz przykręćmy blaszki dołączone do zestawu. Później pozostaje użycie kleju montażowego. W ten sposób przygotowana osłona powinna zostać osadzona na blaszkach i do nich przykręćmy ją przy pomocy kołków. Na koniec pozostaje już jedynie pomalowanie wybraną farbą.

Zabudowa ze specjalnych maskujących listew

Kolejne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę to listy w maskujące wykonane z poliuretanu oraz polistyrenu. Tego typu produkty mają niewielką wagę, a to na pewno ułatwia montaż.

Listwy musimy przykleić do sufitu przy pomocy mocnego montażowego kleju oraz pomalować. Listwy maskujące karnisz są niezwykle mocne, ale jednocześnie są odporne na pęknięcia oraz elastyczne. Dzięki temu dopasowują się łatwo do każdej powierzchni. W przeciwieństwie do płyt kartonowych i gipsowych są one gotowe do malowania. Nie musimy już ich pokrywać masą szpachlową. Niekonieczne jest także gruntowanie. Większość listew przystosowana jest do montażu specjalnego oświetlenia LED. Po stronie wewnętrznej znajduje się wgłębienie. W nim właśnie montuje się taśmę z diodami.

Leave a reply