Trzy kroki do przyjemniejszej aranżacji wnętrza

0
592

Warto co pewien czas zmienić coś w swoim otoczeniu. Odświeżenie i odmiana przestrzeni mają dobry wpływ na psychikę. Jest to polecane zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmienić coś w życiu, gdy zaczyna się nowy jego etap. Odmienić wnętrze warto i gdy odczuwa się stagnację. Odmieniona przestrzeń pozwoli inaczej spojrzeć na swoje życie, swoje potrzeby i możliwości.

Zacząć trzeba od porządków

Jeśli jest bałagan, to trzeba się go pozbyć. Zawsze zmiany we wnętrzu zaczyna się od porządków. Bałagan niekorzystnie wpływa na jasność umysłu i koncentrację. Obniża poziom energii. Trudniej będzie więc rozpocząć nowy etap. Jeśli jest w miarę dobrze, to i tak porządki się przydadzą. Odświeżone wnętrze pozytywnie wpłynie na psychikę. Już samo to uczyni je przyjemniejszym. Warto gruntownie posprzątać, pozbyć się rzeczy niepotrzebnych i tych, które pogarszają samopoczucie. Te, które wprawiają w dobry nastrój, dobrze jest umieścić na widoku.

Nowy kolor w wystroju wnętrza

Na odświeżoną przestrzeń trzeba spojrzeć pod kątem tego, jaki kolor warto do niej dodać. Najłatwiej jest, jeśli aranżacja wnętrza jest neutralna. Można wybrać dodatki w dowolnym kolorze. Jakikolwiek akurat się podoba, ten się wybierze. Będzie pasować. Ten, który się podoba, to taki, którego oddziaływania najmocniej się potrzebuje. Ma on doskonały wpływ na samopoczucie. Jego wpływ sprzyja realizacji planów.

Wyrazista aranżacja nie musi stać takim zmianom na przeszkodzie. Obecny wyrazisty kolor i nowy mogą do siebie pasować. Jeśli nie pasują, to są dwie opcje. Można dać wybrany kolor do wnętrza, a zabrać rzeczy w tym, z którym nie wygląda on dobrze. Jeśli to niemożliwe, to ogranicza się ilość obecnej wyrazistej barwy i dodaje rzeczy w kolorze neutralnym oraz nowym.

Dodatek dla domu, który wzmocni

Na zakończenie pora na ważny akcent. Trzeba znaleźć taki dodatek, który wzbudzi pozytywne uczucia. Jeśli zmiany we wnętrzu wiążą się z czymś konkretnym w życiu, to można dopasować ozdobę tematycznie. Gdy chodzi o to, by żyć spokojniej, można powiesić na ścianie obraz z wodą. By oczyścić psychikę po złym związku, można wybrać plakat z wodospadem. Ktoś, kto planuje zmiany zawodowe, może ozdobić wnętrze przedmiotami kojarzącymi się z dobrobytem. Zwiększą poczucie własnej wartości i będą motywować do działania. W zależności od potrzeb i planów można wybrać np. plakat z niebem lub z ogniem, roślinę, przedmiot w stylu orientalnym.

Odmieniona, piękniejsza aranżacja wnętrza to więcej energii i jaśniejsze spojrzenie. Jest przyjemniej, zyskuje się lepszy nastrój. Kiedy pora na nowy etap w życiu, warto zmienić wygląd przestrzeni wokół siebie. Będzie wzmacniać i wspierać w dążeniach.

Leave a reply