Trwale i niedrogie ogrodzenia betonowe

0
1367

Ogrodzeń betonowych w architekturze wsi i miast jest coraz więcej, bo są praktyczne i trwałe. Ogrodzenie takie nie wymaga konserwacji i częstych zabiegów kosmetycznych. Poza tym można je łatwo dopasować do różnego rodzaju stylów w aranżacji terenu. Cechuje go duża odporność na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne, jak deszcz, śnieg, słońce, wiatr oraz na wszystkie inne czynniki na przykład biologiczne. Ponadto ogrodzenie betonowe jest odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. A co najważniejsze stanowi bardzo dobre zabezpieczenie mienia.

Tym bardziej, że wśród ofert sklepowych znajdują się ogrodzenia z pełnym wypełnieniem zapewniające maksymalną prywatność i izolację od otoczenia oraz wydajną izolację akustyczną, co jest bardzo ważne w miejscach hałaśliwych.
W sklepach z akcesoriami budowlanymi są nie tylko elementy betonowe nieposiadające wzorów, lecz również ogrodzenia betonowe ażurowane, które najczęściej znajdują swoje miejsce na frontowej ścianie ogrodzenia. Są też elementy dekoracyjne, które można zastosować według potrzeby, gdy na przykład chcemy stworzyć wyjątkowo dekoracyjną ścianę ogrodzeniową na przykład na froncie.

Wygląd ogrodzenia betonowego

Ogrodzenia betonowe są produkowane fabrycznie. Powstają tam duże elementy ogrodzeniowe, które można łatwo i szybko zamontować. Wielką zaletą betonowego ogrodzenia jest to, że jest ono mocne i trwałe oraz to, że wspaniale izoluje od otoczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkania przy ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie zakładu usługowego, albo instytucji publicznej, gdzie panuje ciągły ruch. Poza tym betonowe ogrodzenie przez wiele lat nie wymaga dodatkowych działań ze strony właściciela. Tym samym zapewnia komfort psychiczny właścicielowi nieruchomości ziemskiej.

Wracając do produkcji, to w hali produkcyjnej wytwarza się płyty betonowe mające 2 metry szerokości i 50 centymetrów wysokości. Chcąc posiadać ciekawe ogrodzenie można płyty pełne łączyć z ażurowymi i wtedy powstanie ciekawa i unikalna aranżacja. Będzie ona wesoła i inna od tych wykonanych z jednolitych bloczków. Dla lepszego efektu można użyć modeli o różnorodnym wybarwieniu, co jeszcze bardziej wzbogaci aranżację.

Rodzaj ogrodzenia betonowego

Ogrodzenie może być wykonane z płyt betonowych, które są montowane za pomocą kotew. Mogą to być również panele betonowe, które składają się z gotowych elementów. Mogą one być imitacją cegieł lub kamieni, a nawet drewna. Następnym rodzajem jest ogrodzenie z bloczków bardzo często nazywane ogrodzeniem modułowym. Ogrodzenie takie stawiane jest na zasadzie układania klocków i scalanie ich za pomocą zaprawy. Istnieje jeszcze inny tradycyjny sposób ogradzania betonem polegający na ogradzaniu terenu z betonu lanego. Jest to najbardziej pracochłonna forma ogrodzenia betonowego i na dodatek wcale nie tania, bo wymagająca ekipy budowlanej.

Cena ogrodzenia betonowego

Najtańszym rozwiązaniem są płoty z gotowych elementów betonowych. Cena jednego bloczka o szerokości 200 centymetrów i wysokości 50 centymetrów uzależniona jest od wybarwienia i zdobienia. Lecz ogólnie wynosi około 50 zł. Ogradzając swoją własność betonowym ogrodzeniem musimy także posiadać słupki, których wysokość będzie wynosić 150 centymetrów, a koszt każdego słupka, to około 35 zł. Do ogólnej ceny ogrodzenia betonowego należy jeszcze dodać koszt płytek, którymi często obudowywane jest ogrodzenie.
Jednak poniesiony koszt będzie owocował przez lata, bo takie ogrodzenie przetrwa wiele dekad bez specjalnej ingerencji człowieka i kosztów.

Leave a reply