Toaleta przenośna – gdzie ją wynająć? Wybór + dodatkowe usługi

0
483

Przenośne toalety mają bardzo szerokie zastosowanie. Gdzie można je wynająć? Jak wybrać odpowiedni rodzaj toalety? Czy warto zdecydować się na dodatkowe usługi wraz z wynajmem? Sprawdź najważniejsze informacje!

Kiedy stosuje się przenośne toalety?

Przenośne WC są używane w tych miejscach, w których nie ma możliwości wykorzystania zwykłych toalet ze względu na brak odpowiedniego zaplecza. Są one samowystarczającymi konstrukcjami, czyli nie muszą być one podłączane do instalacji wodnej i kanalizacyjnej, aby można było ich używać.

Toalety przenośne są wyposażone w specjalne rodzaje pojemników na nieczystości, które są przeznaczone do okresowego opróżniania, gdy zostaną zapełnione. Wybrane modele mogą być wyposażone w zbiorniki wody do mycia rąk. Można także podłączać je do instalacji wodnych.

Toalety przenośne – zastosowanie

Ze względu na swoją konstrukcję toalety przenośne są stosowane w różnych miejscach, między innymi są to:

 • place budów
 • parkingi
 • parki
 • obszary rekreacyjne
 • obszary eventowe
 • cmentarze
 • działki

Jak wybrać toaletę na wynajem?

Firmy dostarczające toalety przenośne mogą zaoferować je w wielu wariantach, dlatego warto zapoznać się bliżej z dostępnymi opcjami przed złożeniem swojego zamówienia. Jakie rodzaje toalet przenośnych oferują ich wypożyczalnie?

Najczęściej wybierane są toalety przenośne standardowe, które znajdują się w ofercie każdej wypożyczalni. Mają one podstawowe wyposażenie, do którego zaliczają się sedes wraz z pisuarem, a także dodatkowe komponenty jak haczyk na ubrania, zamek w drzwiach, podajnik papieru toaletowego.

Można także zdecydować się na wyższej jakości toaletę, na przykład na toalety przenośne Clipper, które wyróżniają się nowoczesnym designem oraz szeroką funkcjonalnością. W ofercie firmy znajdują się toalety o większych rozmiarach, wyposażone w systemy spłukiwania, umywalki, podajniki ręczników papierowych oraz nakładek na toaletę, z oświetleniem. W ofercie firmy można znaleźć także specjalne toalety przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Firmy oferujące toalety przenośne na wynajem oferują także przenośne pisuary oraz umywalki pozwalające na umycie rąk.

Dodatkowe usługi do wynajmu toalet – na co warto się zdecydować?

Wybierając usługi wynajmu toalet, można zdecydować się także na dodatkowe usługi, które pozwalają na wygodniejsze użytkowanie tego typu zaplecze. Określane są one także jako serwis toalet.

Serwis toalet obejmuje usługi jak:

 • opróżnianie zapełnionych pojemników
 • czyszczenie toalet wraz z ich dezynfekowaniem
 • wykonanie drobnych napraw, gdy doszło do uszkodzenia toalet
 • dostarczanie materiałów eksploatacyjnych jak papiery, podkładki

Częstotliwość prowadzenia serwisu toalet jest zależna głównie od miejsca ich użytkowania. Gdy są one używane podczas eventów, w takim przypadku serwis prowadzony jest nawet kilka razy w ciągu dnia. Gdy z kolei toaleta jest stosowana rzadziej, wtedy można także zamówić serwis z innym harmonogramem dopasowanym do potrzeb.

Standardowo firmy zajmują się także usługą transportu toalet przenośnych – mogą je dowieźć do klientów, a następnie odebrać po zakończeniu umowy najmu.

Gdzie wynająć toaletę przenośną?

Aktualnie wynajem toalet przenośnych jest usługą bardzo popularną, dlatego też można skorzystać z niej w praktycznie całej Polsce.

Aby wybrać odpowiednią firmę zajmującą się wypożyczaniem tego typu sprzętów, warto zapoznać się bliżej z jej ofertą, wziąć pod uwagę koszty oraz oferowane usługi dodatkowe, w tym serwis toalet.

Z dostępnymi ofertami firm prowadzących wynajem toalet można zapoznać się już teraz online.

Leave a reply