Przesyłka za pobraniem – czym jest, ile kosztuje i jak ją nadać?

0
2827

Istnieje wiele różnych form nadawania i wysyłania paczek. Dzięki dużemu wyborowi możemy dostosować go do naszych potrzeb. Każdy z nas inaczej wysyła przesyłki. Jedni korzystają z paczkomatów, inni wolą, gdy kurier dotrze pod same drzwi. Jedni lubią mieć pewność, że ich paczka jest bezpieczna, więc wykupują dodatkowe ubezpieczenie. Jeszcze inni stawiają na jak najtańsze koszty wysyłki. Kurierzy mają wiele dostępnych opcji dodatkowych. Jedną z nich jest przesyłka za pobraniem. Kto może z niej skorzystać i jak to w ogóle wygląda?

Czym jest przesyłka za pobraniem?

Taka forma przesyłki umożliwia pobranie pieniędzy od odbiorcy paczki. Zapłacona kwota trafia na konto nadawcy. Przesyłki za pobraniem można znaleźć wszędzie. Jest to opcja dostępna w sklepach internetowych, podczas sprzedaży na stronach aukcyjnych oraz po prostu, przy zwykłej paczce wysyłanej prywatnie. Każdy może skorzystać z tej formy wysyłania. Wystarczy posiadać konto w banku oraz prawidłowo nadać przesyłkę. Można to zrobić na kilka sposobów. Przesyłka za pobraniem ma nieco wyższą cenę od standardowej, ale można także znaleźć korzystne oferty.

Jak nadać przesyłkę za pobraniem?

Wysyłka za pobraniem może zostać nadana bez wychodzenia z domu, przez Internet. Warto skorzystać ze specjalnej strony, która porównuje ceny kurierów. W wyszukiwarce należy wpisać wymiary oraz wagę paczki, a także zaznaczyć dodatkową opcję „pobranie”. W okienku podajemy kwotę, w wysokości której ma zostać uiszczone pobranie. Teraz pozostaje nam wybrać najtańszą opcję! Jeśli chcemy mieć najbardziej korzystną cenę, warto postawić na samodzielne dostarczenie paczki do punktu. To zawsze najkorzystniejsza opcja!

Ile kosztuje przesyłka pobraniowa?

Koszt przesyłki pobraniowej jest wyższy od tej standardowej. Dodatkowo mamy możliwość wykupienia opcji przyspieszonego zwrotu pobrania. Co to jest? To opcja umożliwiająca jak najszybsze uzyskanie pieniędzy na nasze konto bankowe. Niektórzy kurierzy oferują przyspieszone pobranie w cenie paczki do określonej sumy. Jeśli nasze pobranie jest wyższe, będziemy musieli dopłacić za taką opcję. Trzeba więc przemyśleć, czy dany termin zwrotu pieniędzy nam odpowiada, czy chcemy je jednak otrzymać szybciej.

Przesyłka za pobraniem – opcja dla każdego

Jeśli odbiorca chce zapłacić przy odbiorze, to właśnie wtedy potrzebna nam jest przesyłka za pobraniem. Ta wygodna opcja jest dostępna w naprawdę wielu miejscach. Jeśli jeszcze nigdy z niej nie korzystałeś, a chcesz coś w ten sposób wysłać, to nic trudnego! Jak widać możesz wszystko załatwić bez wychodzenia z domu, tylko z pomocą Internetu! Nie bój się, że coś źle klikniesz lub wpiszesz. Nadawanie przesyłki kurierskiej w Internecie jest naprawdę proste i każda osoba sobie z tym poradzi. Cały system działa bardzo intuicyjnie https://allekurier.pl/ – przekonaj się sam! W kilka chwil nadasz swoją przesyłkę. Teraz pozostaje czekać na kuriera i zwrot pobrania na nasze konto!

Leave a reply