Podziękowania dla rodziców na wesoło, czyli jak rozśmieszyć rodziców i gości?

0
1443

Podziękowania dla rodziców to jeden z najbardziej wzruszających momentów w czasie wesela nie tylko dla pary młodej i ich rodziców, ale również dla zgromadzonych gości. Jak w tak krótkim czasie podziękować za cały trud włożony w wychowanie i miłość? Może warto zastanowić się, czy nie warto rozśmieszyć rodziców i weselników? Sprawdź nasze pomysły!

Wesele — podziękowania tylko dla rodziców? 

Podziękowania dla rodziców to nierozłączny element przyjęcia weselnego, który w Polsce jest już tradycją. Dlaczego nowożeńcy składają podziękowania dla rodziców? Trud włożony w wychowanie, miłość i odpowiednie nakierowanie młodej osoby na dobre tory w życiu — za to należy podziękować swoim rodzicom. To bardzo emocjonujący moment jednakowo dla pary młodej, rodziców oraz gości. Jest on również bardzo stresujący dla nowożeńców, ponieważ przed liczną grupą muszą wypowiedzieć bardzo wzruszające słowa. 

Podziękowanie dla rodziców w formie zdjęcia w ramce

Oczywiście w życiu bywa różnie i nie zawsze nowożeńcy mają możliwość podziękowania wszystkim rodzicom (przykładem może być np. śmierć czy rozwód rodziców). Czasem zdarza się, że panna młoda lub pan młody nie żyją w zgodzie ze swoimi rodzicami. Takich sytuacji można wymienić naprawdę sporo. W tym wyjątkowym dniu powinno wszystko być perfekcyjne i zawsze znajdzie się sposób na rozwiązanie problematycznych sytuacji. Jeśli jeden z rodziców nie żyje, można go upamiętnić, wyświetlając slajdy ze zdjęciami lub krótkie wideo. Natomiast w przypadku, kiedy rodzice są rozwiedzeni i mają nowych partnerów, powinno się zaprosić ich na środek sali samych bez osób towarzyszących. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, można zrezygnować z tańca rodziców i pary młodej. 

Warto podziękować również rodzicom chrzestnym, którzy czynnie uczestniczyli w życiu nowożeńców i w każdej ważnej dla nich chwili. Podziękowania dla rodziców chrzestnych nie różnią się zbytnio od tych klasycznych dla rodziców – ważne, by podkreślić w nich, że chodzi o chrzestnych. Trzeba pamiętać, że nie wszyscy zgromadzeni na sali weselnej się znają, dlatego tak ważne jest podkreślenie, o kogo chodzi. W takich sytuacjach pomagają też pisemne podziękowania dla rodziców i chrzestnych, które można zakupić między innymi w firmie artMA.

Podziękowanie dla rodziców – karafka i szklanki w drewnianym pudełku

Podziękowania dla rodziców na wesoło — propozycje

Przyszli nowożeńcy coraz częściej odchodzą od klasycznej formy podziękowań i szukają sposobu na rozśmieszenie rodziców i gości swoimi podziękowania. Śmiech zmniejsza stres, a ten wyjątkowy dzień przepełniony jest przecież wieloma innymi emocjami. Taki rodzaj podziękowań na pewno na długo zapadnie w pamięć. Jakie podziękowania dla rodziców będą zabawne?

Wszystko zależy od kreatywności pary młodej i jej zaangażowania. W podziękowania na wesoło można zaangażować np. świadków czy rodzeństwo. Internet aż pęka w szwach od pomysłów innych par, które w śmieszny sposób podziękowali swoim rodzicom. Miks piosenek z dzieciństwa, śmieszna choreografia, a może jakaś scena niczym z filmu? Przez taniec można przedstawić wspólne życie przy melodiach z dzieciństwa. Kolejnym zabawnym pomysłem jest zaangażowanie kilku gości, którzy przebiorą się za terrorystów lub policjantów i skują młodą parę, a wypuszczą ich dopiero po usłyszeniu podziękowań dla rodziców. Sytuacja może być zabawna, a na pewno zaskakująca. 

Można zorganizować test z wiedzy o rodzinie nowożeńcy kontra rodzice, a za wygraną przewidywana będzie zabawna nagroda, np. butelka dobrego alkoholu zamknięta w pudełku ze śrubek i nakrętek lub karykatura młodej pary. 

Podsumowanie

Podziękowania dla rodziców czy rodziców chrzestnych nie muszą być pompatyczne i pełne wzruszeń przepełnione nadmiarem emocji, ale mogą być pełne śmiechu, radości i miłości. Kreatywność młodej pary i ich poczucie humoru sprawi, że ta chwila będzie wyjątkowa i na długo zapadnie w pamięć rodzicom i gościom. Warto również zadbać na ślubie o oryginalny prezent dla rodziców – pomysłów szukaj w sklepach z zaproszeniami. 

Leave a reply