Modne osłony okien do domu i mieszkania – jakie warto wybrać?

0
363

Szukasz stylowych osłon okiennych, które wpisują się w najnowsze trendy? Sprawdź najpopularniejsze rodzaje osłon, jakie można obecnie zakupić w firmach specjalizujących się w ich realizacji!

Osłony okienne przede wszystkim spełniają funkcję praktyczną, ponieważ mają one na celu zabezpieczenie okna – służą one do ochrony przed wzrokiem innych osób, a także zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem. Ponadto mogą one przez to regulować poziom temperatury we wnętrzach oraz zapewniać komfortowy wypoczynek podczas dnia.

W sklepach można znaleźć wiele ciekawych osłon okiennych do wyboru. Jakie z nich są obecnie najpopularniejsze? Poznaj te propozycje!

Rolety dzień-noc

Jedne z najczęściej wybieranych typów rolet okiennych to obecnie rolety dzień-noc – jak wskazują specjaliści z firmy lublinrolety.pl. Czym charakteryzują się takie rolety i dlaczego warto je wybrać?

Rolety dzień-noc można rozpoznać po ich charakterystycznej budowie, ponieważ składają się one z tkaniny o pasach blokujących i przepuszczających światło. W zależności od sposobu zaciągnięcia rolety może ona blokować światło, wpuszczać je częściowo albo w pełni do pomieszczenia. Roletę można też podnosić i opuszczać jak standardową roletę okienną.

W sprzedaży można znaleźć rolety dzień-noc w różnych wariantach kolorystycznych. Najczęściej kupowane są modele w kolorach białym, szarym, brązowym, które komponują się z różnymi wnętrzami.

Rolety rzymskie

Drugim popularnym typem rolet okiennych są rolety rzymskie. Tego typu rolety cechują się nieco inną budową od standardowych rolet. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Rolety rzymskie charakteryzują się wykorzystaniem tkaniny, która jest umieszczana na specjalnym stelażu pozwalającym na jej opuszczanie i podnoszenie. Gdy roleta jest podniesiona, wtedy tworzy ona charakterystyczne falbany w górze okna. Gdy natomiast jest opuszczona, wtedy falbany są rozprostowane.

Tego typu rolety okienne są doskonałym wyborem jako dodatek do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym, glamour czy klasycznym, ponieważ wyglądają bardzo elegancko i dodatkowo są dostępne w wielu wariantach materiałów.

Dodatkowym atutem rolet rzymskich jest możliwość prania ich w pralce – wystarczy tylko zdjąć materiał ze stelaża i wyprać go zgodnie z zaleceniami producenta.

Żaluzje drewniane

Wśród popularnych osłon okiennych, jak wskazują specjaliści z lublinrolety.pl, znajdują się nie tylko rolety, ale także żaluzje. Po długim okresie popularności żaluzji aluminiowych teraz bardzo chętnie klienci decydują się na rolety drewniane.

Żaluzje drewniane, chociaż nie są tanie, są jednak bardzo efektowne. Wykonane są z cienkich deseczek drewnianych – można także kupić je w tańszym wariancie z ich imitacji. Deseczki mogą mieć różną szerokość – najpopularniejsze to te szersze, które natychmiast rzucają się w oczy.

Zdecydowanym liderem, gdy chodzi o kolorystykę, jest biel. Białe żaluzje drewniane są wspaniałym dodatkiem do wielu wnętrz, ponieważ pozwalają na ich optyczne powiększenie. Chętnie kupowane są także rolety w ciemnych wybarwieniach, które wyglądają bardzo luksusowo i szykownie – świetnie wyglądają w klasycznych, kolonialnych i loftowych wnętrzach.

Żaluzje zewnętrzne

Wśród modnych typów osłon okiennych warto także wskazać na żaluzje zewnętrzne. Jest to rodzaj osłon okiennych, które montowane są na zewnątrz budynku.

Żaluzje zewnętrzne doskonale zastępują rolety okienne – mogą także posiadać funkcje antywłamaniowe. Pozwalają one także na regulowanie dostępu światła do wnętrz, czego nie oferują zwykłe rolety.

Leave a reply