Kominki elektryczne – ciepło i estetyka

0
400
Kominki elektryczne

Za oknem śnieg, w oddali majaczą góry lub piękny las, a my siedzimy w ulubionym fotelu z kubkiem ciepłej herbaty oraz dobrą książką w ręce. Rozkoszujemy się nastrojowym światłem wokół nas, które roztacza kominek. Otula nas także przyjemne ciepło płynące z tego urządzenia. Czyż to nie przyjemna wizja? Z pewnością takie zimowe popołudnie marzyło się nie raz każdemu z nas. Jak zafundować sobie dziś taką przyjemność, gdy np. mieszkamy w mieście, które objęte jest przepisami o emisji spalin, lub nie chcemy zawracać sobie głowy donoszeniem drewna do palenia oraz bałaganem wokół? Odpowiedź na to pytanie stanowią kominki elektryczne. Jak funkcjonują i dlaczego będziesz chciał mieć urządzenie tego typu w swoim domu? Przeczytaj ten artykuł do końca.

Jak działają kominki elektryczne

Jak można się domyślać, kominki elektryczne działają na prąd i jest to ich główna zaleta. W związku z zasilaniem kominka z gniazdka, nie musimy martwić się o donoszenie opału, czy miejsce na przechowywanie go. Jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie często rezygnują z posiadania upragnionego kominka, a tymczasem w sprzedaży jest już czysta i ekologiczna alternatywa dla urządzenie grzewczego, które powszechnie kojarzy się z klimatem nie do podrobienia.

Kominki elektryczne łączą w sobie realizm spalinowego urządzenia i komfort użytkowania. Wystarczy podpiąć kominek do zasilania i już będziemy mogli cieszyć się imitacją płomieni, które roztoczą w pomieszczeniu złocisty blask i otulą nas przyjemnie w zimowy wieczór. Zaopatrzając się w kominek elektryczny korzystamy więc ze wszystkich zalet tradycyjnego urządzenia, ale eliminujemy uciążliwe czynności, które przy posiadaniu zwykłego kominka musimy wykonywać. Chodzi nie tylko o donoszenie opału, ale też wybieranie popiołu i czyszczenie komina.

Jak zatem widać, kominki elektryczne są najlepszym rozwiązaniem spośród tych dostępnych na rynku. Kominek spalinowy nie służy już ani środowisku, ani nam, w zabieganej rzeczywistości, a urządzenia na gaz także mają swoje ograniczenia. Popularne niegdyś kominki zasilane gazem również wymagają regularnej konserwacji i są objęte ograniczeniami narzucanymi przez przewód kominowy oraz łącze gazowe. Tylko w przypadku kominków elektrycznych żaden z powyżej wymienionych problemów nie występuje.

Kominki elektryczne – które są najlepsze?

Ze względu na duże zainteresowanie społeczeństwa kominkami zasilanymi prądem, obecnie na rynku pojawiło się wiele firm umożliwiających zakup tego urządzenia. Czy wszystkie są godne zaufania? Jak to bywa w przypadku każdego produktu, niestety nie wszyscy sprzedawcy na nie zasługują. Zdarza się, iż urządzenia sprzedawane w Internecie w cenie znacznie niższej niż rynkowa są niedostosowane do ekonomicznego pobierania prądu z sieci lub mogą być wadliwe fabrycznie i powodować spięcia. Jak zatem rozpoznać, które kominki elektryczne są dobre?

Samodzielnie nie jesteśmy w stanie ocenić, czy fizyczny przedmiot stojący przed nami, jest wykonany dobrze i czy nie jest obarczony wadami. Nikt z nas nie jest bowiem specjalistą od urządzeń ciepłowniczych. W jaki sposób więc odkryć mamy, że ktoś próbuje oszukać nas sprzedając złej jakości kominek? Po pierwsze sprawdźmy, czy ceny firmy, z której planujemy zakupić sprzęt, pokrywają się z rynkowymi. Oczywiście jeśli dany podmiot oferuje nam kominki elektryczne w cenie o 100-300 zł atrakcyjniejszej od powszechnego standardu, nie mamy się czego obawiać. Prawdopodobnie trafiliśmy po prostu na korzystną propozycję. Jeśli natomiast cena różni się od rynkowej o 800-1000 zł, mamy powód do podejrzliwości. Standardowa cena kominków zasilanych prądem to 1500 – 3000 zł. Nie warto zatem inwestować w urządzenie kosztujące np. 400 czy 700 zł., ponieważ jest to prawdopodobnie słabej jakości kominek, który niebawem zepsuje się i narazi nas na dodatkowe koszty. Ponadto warto też poczytać opinie nt. danego modelu kominka oraz dowiedzieć się, czy sprzedawca jest kontrolowany przez rzetelne instytucje i czy ma na swoim koncie nagrody tj. np. odznaczenie czasopisma „Świat Kominków”.

Leave a reply