Jakie są etapy domu z drewna w technologii szkieletowej?

0
290

Na budowę domu z drewna decyduje się coraz większa liczba Polaków. Dlatego warto dowiedzieć się wszystkiego na jej temat. Sprawdź, jak przebiegają poszczególne etapy budowy domu z drewna – dzięki temu poznasz cały proces, co pozwoli Ci łatwiej podjąć decyzję o ewentualnym rozpoczęciu prac.

Pierwszy etap budowy domu z drewna – wykonawca, projekt i uzyskanie pozwolenia

Jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu z drewna niezbędny okazuje się wybór odpowiedniego wykonawcy. Jeżeli stawiasz na technologię szkieletową, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy mają na swoim koncie wiele realizacji i cieszą się dobrymi opiniami klientów. Przykładem takiej firmy jest drewdom.com.

Specjaliści pomogą Ci również w wybraniu i dopasowaniu projektu do Twoich potrzeb, a także w kwestiach formalnych. Tą najważniejszą jest oczywiście uzyskanie pozwolenia na budowę.

Drugi etap budowy domu z drewna – konstrukcja i ściany

Właściwa budowa domu z drewna rozpoczyna się od przywiezienia na miejsce odpowiednich elementów konstrukcyjnych, które w technologii szkieletowej wykonane są z suszonego komorowo i 4-stronnie struganego drewna. Następnie tworzona jest podstawa i wznoszone są ściany, które należy zbić ze sobą. Kolejnym krokiem jest przygotowanie konstrukcji dachu oraz wykonanie poszycia zewnętrznego.

To kluczowy etap budowy domu z drewna, od którego jakości zależy trwałość oraz funkcjonalność budynku.

Trzeci etap budowy domu z drewna – dach i elewacja

Kolejny etap budowy domu to montaż folii dachowej, nabijanie kontrłat, łat oraz okuć i blachy na dach. Następnie możliwe jest osadzenie okien w ścianach, a także przygotowanie odpowiedniej warstwy izolacyjnej, np. w postaci wełny mineralnej. Ostatnim krokiem jest wykonanie tynku lub elewacji drewnianej.

Twój wymarzony dom nabrał kształtu i można przejść do kolejnego etapu, który skupia się na przygotowaniu wnętrz.

Czwarty etap budowy domu z drewna – wnętrza

Ułożenie wełny mineralnej wewnątrz konstrukcji oraz montaż folii paroizolacyjnej to kluczowe prace na tym etapie. Dzięki nim dom będzie szczelny i zapewni Tobie oraz Twoim bliskim najlepszą akustykę, a także izolację cieplną. Wpłynie to na komfort oraz bezpieczeństwo domowników, a także uchroni dom przed rozwojem niepożądanych pleśni czy grzybów.

Piąty etap budowy domu z drewna – ostatnie szlify

Czas na końcowy etap budowy domu z drewna. W jego skład wchodzą takie prace, jak stworzenie rusztu z łat pod płyty GK, który pozwoli zamontować i poprowadzić niezbędne instalacje, a także nakręcenie płyt gipsowo-kartonowych.

Specjaliści, już po zakończonych pracach, zadbają o posprzątanie placu budowy i, co najważniejsze, przekażą Ci Twój dom do odbioru. Następnie będziesz mógł wykończyć go zgodnie z własnymi oczekiwaniami, malując ściany, wyposażając pomieszczenia w meble i sprzęty oraz wykonując inne prace. Wszystko po to, by budynek służył Ci doskonale na przestrzeni wielu lat i stanowił idealne miejsce do życia dla całej rodziny.

Leave a reply