Jak zarobić kabel internetowy ethernet bez zaciskarki?

0
3520

Czy wiesz, że możesz szybko i łatwo zacisnąć kabel internetowy Ethernet nie używając zaciskarki? Jeśli posiadasz zaciskarkę to cały proces jest banalny, ponieważ wystarczy usunąć część powłoki, rozplątać i ułożyć przewody w odpowiedniej kolejności, włożyć je do złącza, a następnie użyć części zaciskającej narzędzia, aby wcisnąć małe bolce w przewody i zabezpieczyć złącze.

W sytuacji, gdy nie posiadasz zaciskacza a potrzebujesz zarobić kabel ethernet, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ale pamiętaj — wszystko da się zrobić! Użyj nożyczek lub noża kuchennego, aby odciąć fragment powłoki na końcu kabla, rozkręć i ułóż małe przewody w odpowiedniej kolejności, włóż je do złącza RJ-45 i użyj małego płaskiego śrubokręta, aby wcisnąć każdy z pinów. Przeczytaj nasz tekst, aby poznać dokładnie krok po kroku sposób na zaciskanie kabla bez zaciskarki.

Mocowanie złączy RJ-45 bez użycia narzędzia do zaciskania

  1. Przetnij nożyczkami zewnętrzną powłokę kabla. Weź nożyczki i delikatnie przetnij plastikową osłonę około 25 mm od końca kabla. Należy uważać, aby nie przeciąć żył znajdujących się w środku. Gdy nożyczki przebiją się przez osłonę, obróć przewód i nożyczki, aby zrobić nacięcie wokół przewodu. Następnie wsuń opuszki palców pod osłonę i pociągnij ją w kierunku końca. Pamiętaj, że przy pierwszym nacięciu nie należy nacinać zbyt głęboko.
  2. Rozdziel i wyprostuj małe żyły w kablu. Po zdjęciu powłoki użyj palców, aby rozplątać i wyprostować odsłonięte żyły. Jeśli w kablu znajduje się plastikowy rdzeń lub separator drutów, odetnij go nożyczkami.
  3. Ułóż przewody w odpowiedniej kolejności. Ułóż przewody od lewej do prawej tak, aby kolejność była następująca: pomarańczowy/biały, pomarańczowy, zielony/biały, niebieski, niebieski/biały, zielony, brązowy/biały, brązowy. Muszą one być ułożone w określonej kolejności, aby można je było prawidłowo zacisnąć w złączu RJ-45.
  4. Przytnij przewody o 13 mm od powłoki. Zbierz przewody razem i przytrzymaj je kciukiem i palcem wskazującym. Następnie użyj nożyczek, aby je przeciąć. Upewnij się, że są cięte równo. Nie zapomnij, że przewody muszą być równe, aby pasowały do rowków w złączu. Jeśli przewody zostały przycięte nierówno, przesuń je dalej i przytnij ponownie, aby ich końce znalazły się w linii prostej.
  5. Dopasuj przewody do rowków złącza RJ-45. Przytrzymaj złącze tak, aby metalowe bolce lub wsporniki były skierowane do góry, a zacisk do dołu. Przytrzymaj małe przewody w odpowiedniej kolejności i wsuń je do złącza. Powinny one pasować do rowków złącza, a koniec powłoki kabla powinien przylegać tuż za podstawą złącza.
  6. Dociśnij bolce płaskim śrubokrętem. Zlokalizuj małe metalowe bolce na końcach rowków złącza. Użyj cienkiego płaskiego śrubokręta, aby wcisnąć każdy z pinów w dół. Wsuwaj bolce po kolei, tak aby były wciśnięte do końca w każdy przewód.
  7. Pociągnij za końcówkę złącza, aby upewnić się, że jest dobrze zamocowane. Sprawdź dwukrotnie, czy wszystkie bolce są wciśnięte w przewód, i lekko pociągnij za złącze, aby upewnić się, że się nie wysunie. Każdy z pinów powinien być włożony na tym samym poziomie, aby równa linia była utworzona.

Leave a reply