Jak wybrać najlepszy żyrandol do sypialni?

0
190

Żyrandol to element wyposażenia ważny w każdym pomieszczeniu. Służy do oświetlania wnętrz, ale może też stanowić doskonałą dekorację. Jest to szczególnie ważne w sypialni, w której ważne jest stworzenie intymnej atmosfery sprzyjającej wypoczynkowi i relaksowi po całym dniu wypełnionym obowiązkami. Jaki żyrandol sprawdzi się najlepiej w sypialni?

Optymalne oświetlenie przestrzeni

Na początek warto zwrócić uwagę, że żyrandol różni się od klasycznych lamp wiszących. Jest zazwyczaj dłuższy, ma bardziej wyrafinowany kształt i jest zawieszany pod sufitem na niższej pozycji. Pozwala zmienić rodzaj oświetlenia wnętrza. Można to osiągnąć, między innymi, za pomocą żarówek o ciepłej barwie, których pomarańczowa tonacja przypomina światło emitowane przez świeczki. Należy unikać żarówek o neutralnej barwie, bo pobudza ono do dalszego działania i zasypianie w tak oświetlonym pomieszczeniu będzie utrudnione.

Dostosowanie do stylu wnętrza

W sklepach można znaleźć wiele różnych modeli żyrandoli, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Każdy producent żyrandoli stara się oferować ciekawe kształty i wysoką jakość wykonania. Mogą zawierać nietypowe rozwiązania, które przypominają kształty takie jak gwiazdy, spirale lub węże. Miłośnicy pomieszczeń urządzonych w staromodnym stylu mogą pokusić się o zakup żyrandola o bardziej ekskluzywnym kształcie nawiązującym do dawnych pałaców. Rozwiązania te można łatwo dostosować do pozostałych elementów wyposażenia.

Uniwersalny biały żyrandol

Do sypialni bardzo często wybierany jest żyrandol w kolorze białym. Jest to barwa bardzo łatwa do aranżacji w każdej sypialni, niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest pomieszczenie. Biały żyrandol może uzupełnić pomieszczenie niezależnie od rozmiaru, szczególnie jeśli mamy do czynienia ze stylem nowoczesnym lub skandynawskim. W mieszkaniach aranżowanych według stylu loftowego może być element podkreślający stosowany rodzaj oświetlenia oraz mający wpływ na jasność całej sypialni. Biały kolor optycznie powiększa wnętrze i sprawia, że zyskujemy na przestronności.

Styl żyrandola w sypialni może być dostosowany do innych elementów oświetleniowych wykorzystywanych w całym domu, a nawet w ogrodzie. Producenci często oferują latarnie ogrodowe o wyrafinowanych kształtach. Mogą one nawiązywać do stylu aranżacji wnętrz, dzięki czemu cały teren będzie urządzony w podobny sposób. Taki zestaw z pewnością nie umknie uwadze zaproszonych gości.

Leave a reply