Gniazdka i kokony niemowlęce – na co zwrócić uwagę?

0
785

Czasem trudno jest upilnować nawet malucha, który jeszcze nie chodzi. Gniazdka i kokony niemowlęce przydają się właśnie wtedy, kiedy trzeba dopilnować, aby dziecko nie sturlało się z kanapy, zabrać je ze sobą w podróż lub przespać obok niego noc we własnym łóżku, tak by nie wypadło. Dla młodej mamy lub młodego taty zakup kokonu albo gniazdka jest więc nieunikniony. Zobacz, czym się kierować, aby dobrze wybrać. 

Gniazdka i kokony niemowlęce – bezpieczeństwo dziecka

Bezpieczeństwo dziecka powinno być absolutnym priorytetem, więc w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, czy produkt nie jest wykonany z materiałów, które mogą podrażnić skórę malucha lub wywołać reakcję alergiczną. Nie tylko tkanina pokrywająca kokon powinna być sprawdzona pod tym kątem. Antyalergiczne wypełnienie jest równie ważne. Zanim dokonasz zakupu upewnij się, że produkt posiada certyfikat „Bezpieczny dla dziecka”. 

Gniazdka i kokony niemowlęce – komfort dziecka 

Najważniejsze to wybrać odpowiedni rozmiar, tak aby maluchowi było wygodnie, ale także, by kokon bezpiecznie go otulał. Standardowe rozmiary, które najlepiej się sprawdzają to 55x90cm lub 66x105cm, jednak na wszelki wypadek zmierz dziecko zanim wybierzesz model. Nie bez znaczenia dla komfortu niemowlęcia jest także jakość materiału, z którego wykonane jest gniazdko lub kokon. Powinien on być miękki i miły w dotyku. Wypróbuj produkty dostępne na stronie https://store.miminu.pl/pl/, które wykonane są ze 100% bawełny oraz nowoczesnej, przypominającej jedwab tkaniny velvet. Każdy z dostępnych modeli ma także antyalergiczne wypełnienie z silikonowanego poliestru. 

Gniazdka i kokony dziecięce – komfort rodzica 

Dobro dziecka jest najważniejsze, ale w trosce o swoją własną wygodę, wybierz model gniazdka który będzie funkcjonalny i praktyczny. Sprawdź czy materiał, z którego jest wykonany produkt, pozwala łatwo się prać i utrzymywać w czystości. Ważne też, aby łatwo było przemieszczać się z nim na rękach oraz aby można było na nim spokojnie zmienić dziecku pieluszkę. 

Leave a reply