Fotowoltaika dla firmy: jak prowadzić oszczędny biznes?

0
361

Fotowoltaika zdobywa w Polsce coraz większą popularność – przede wszystkim za sprawą oszczędności, które generuje, oraz braku szkodliwego wpływu na środowisko. Na zasilanie własnym prądem decyduje się także coraz więcej firm.

Zalety fotowoltaiki

Dlaczego warto zdecydować się na produkcję prądu na własny użytek? Instalacja fotowoltaiczna to źródło darmowej energii – pozwala znacznie zredukować rachunki za prąd i być niezależnym od ciągłych podwyżek cen prądu. Ze względu na ekologiczny wymiar przedsięwzięcia, inwestorzy mogą liczyć na ulgi podatkowe i dofinansowanie do instalacji. Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata – standardowo producenci dają gwarancję na 25 lat. A jeśli z różnych przyczyn zdecydujesz się sprzedać swoją firmę – panele jedynie podwyższą jej wartość.

Fotowoltaika dla firmy: od czego zacząć?

Na początku należy ustalić, ile energii zużywa Twoje przedsiębiorstwo – na podstawie indywidualnego zapotrzebowania energetycznego dobierana jest moc instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy, że przeanalizujesz swoje rachunki za prąd. Następnie należy zastanowić się, gdzie będzie najlepsze miejsce na panele fotowoltaiczne. Najefektywniejszą pracę będą wykonywać panele skierowane w stronę południową, w miejscu, które nie jest aktualnie (ani nie będzie w najbliższej przyszłości) zacienione. Kolejnym krokiem będzie pozyskanie niezbędnych środków. Inwestycja w instalację to jednorazowy wydatek 20-40 tysięcy złotych. Jeśli nie dysponujesz taką kwotą, możesz ubiegać się o kredyt i/lub dofinansowanie. Gdy masz już plan i środki, powinieneś rozejrzeć się za rzetelnym wykonawcą. Zwróć uwagę na doświadczenie firmy, jakość stosowanych komponentów, opinie dotychczasowych klientów oraz okres gwarancji.

Chcesz zainwestować w instalację fotowoltaiczną dla swojej firmy? Eksperci z Maxcom Eco Energy czekają na kontakt z Twojej strony! Na podstawie kilku podstawowych informacji przedstawią najbardziej optymalne rozwiązanie.

Leave a reply