Farba do dachu – jaki wybór będzie najlepszy?

0
525
farba do dachu

Dach jest niezwykle ważną częścią każdego domu. Nie tylko zapewnia ochronę całego wnętrza budynku, odgrywa też dużą rolę w tym, jak nasza posiadłość prezentuje się wizualnie. Jednocześnie jest to element najbardziej narażony na różnego rodzaju uszkodzenia związanie z nieustanną ekspozycją na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Co zatem należy zrobić, aby zwiększyć jego trwałość i żywotność, a zarazem zapewnić atrakcyjny, estetyczny wygląd na długi czas? Dużą rolę odegra tu właściwa farba do dachu, która powinna być przede wszystkim wodoodporna i wytrzymała m.in. na duże wahania temperatur.

Przygotowanie dachu do malowania

Pierwszym etapem, którego nie możemy pominąć, będzie ocena aktualnego stanu dachu. To od tego będzie zależało w jaki sposób musimy go przygotować, tak, aby malowanie przyniosło jak najlepsze rezultaty, a farba do dachu mogła w pełni spełnić nasze oczekiwania. Warto pamiętać o tym, że właściwości konkretnej emalii są oczywiście niezwykle ważne, ale nawet najlepszy produkt może być nieskuteczny, jeśli zostanie użyty na niewłaściwej powierzchni. Nałożenie nowej farby na starą, łuszczącą się powłokę nie poprawi jej stanu i nie zahamuje procesu niszczenia.

Gdy już ustalimy, z czym mamy do czynienia, możemy podjąć następne kroki. Jeśli na dachu pojawiła się korozja, należy ją oczywiście odpowiednio usunąć, podobnie zresztą jak starą powłokę. Następnie, dach powinien zostać dokładnie oczyszczony, opłukany oraz osuszony. Dopiero wówczas możliwe jest rozpoczęcie malowania, postępując zgodnie z zaleceniami producenta.

AKSIKOR – farba do dachu najwyższej jakości

Farba do dachu AKSIKOR przeznaczona jest do malowania dachów z blachy ocynkowanej i z blachy aluocynkowanej, rynien, parapetów, ogrodzeń i innych powierzchni z blachy ocynkowanej i z aluocynku, blach aluminiowych oraz powierzchni miedzianych. Wydajność 1 litra farby to do 10 m2 przy jednokrotnym malowaniu powierzchni, przy czym dla uzyskania najlepszych rezultatów rekomendowane jest nakładanie co najmniej dwóch warstw.

Gruntoemalia jest szybkoschnąca i tworzy matowe, elastyczne powłoki o bardzo dobrej przyczepności do podłoża. Ponadto, jest wodoodporna i bez trudu wytrzymuje działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Dzięki temu jej kolor nie blaknie, nie powstają też pęknięcia. Zastosowanie farby do dachu AKSIKOR to gwarancja nawet pięciu lat bez oznak degradacji.

Aby odpowiedzieć na zróżnicowane oczekiwania Klientów, prezentowana farba do dachu dostępna jest w dziesięciu podstawowych, stonowanych kolorach. Po wcześniejszych ustaleniach, istnieje także możliwość kolorowania farby zgodnie ze wzornikami RAL i NCS.

AKSIKOR jest produktem ekologicznym, wodorozcieńczalnym i akrylowym. Nie wydziela szkodliwych oparów ani przykrego zapachu, co często jest problemem w przypadku farb rozpuszczalnikowych. Jest również całkowicie nieszkodliwa dla wykonawcy i osób znajdujących się w pobliżu.

Leave a reply