Dlaczego firma pożyczkowa karze zweryfikować swoje konto bankowe?

0
810

Kredyt, który chcemy wziąć w jakimkolwiek banku, różni się od zaciągnięcia pożyczki w firmie pożyczkowej. Aby otrzymać kredyt, musimy dopełnić wielu formalności, dostarczyć masę dokumentów a przede wszystkim w placówce pojawić się osobiście, gdzie pracownik potwierdzi naszą tożsamość z dowodem osobistym. Wypełniając i podpisując formularze i dokumenty poświadczamy swoje dane osobowe. Bank nie musi dodatkowo nas weryfikować. Inaczej jest z firmą pożyczkową.

Po co weryfikacje?

Podczas gdy w banku pojawiamy się osobiście i pracownik ma sposobność poświadczenia naszej tożsamości, tak firma pożyczkowa ma bardzo ograniczone możliwości. Całość formalności bowiem, odbywa się online. Pożyczkodawca nie może mieć pewności, że dane, które podajemy we wniosku faktycznie należą do nas. Dużo słyszy się ostatnio o wycieku danych osobowych, czy o kradzieżach danych. Zdarza się również, że gubimy dokumenty a przez naszą niewiedzę lub roztargnienie nie zgłaszamy tego faktu na policję, albo odwlekamy tę czynność do momentu, aż faktycznie zostaną one użyte w bezprawny sposób. Dlatego weryfikacja konta jest w interesie zarówno firmy pożyczkowej jak i w naszym.

Jak to się odbywa?

Weryfikacja konta bankowego odbywa się w bardzo prosty sposób. W trakcie składania wniosku o pożyczkę, jesteś proszony o przelanie symbolicznego grosza ze swojego konta. Jest to tak zwana opłata rejestracyjna, która z jednej strony potwierdza Twoją tożsamość a z drugiej strony udostępnia numer konta, na które mają być przelane środki. Jeśli składasz wniosek przez telefon lub nie masz środków na koncie, taka weryfikacja może być utrudnieniem. Dlatego powstały już aplikacje, które umożliwiają złożenie wniosku bez przelewu. Dodatkowym plusem jest to, że złożony przez aplikację wniosek, może zostać rozpatrzony w jeszcze krótszym czasie.

Weryfikacja konta bankowego to pewność, że powierzasz swoje sprawy firmie, która dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich finansów. Sprawdź ranking 18 firm gdzie otrzymasz pożyczki bez przelewania 1 grosza – https://pozyczasz.pl/chwilowki/bez-weryfikacji-i-przelewu/.

Leave a reply