Czy żaluzje aluminiowe nadają się do łazienki? Sprawdzamy

0
630

Łazienka to takie miejsce w domu, w którym potrzebujemy intymności i kameralnego wystroju. To miejsce relaksu i wypoczynku, które powinniśmy urządzić nie tylko użytkowo, ale też stylowo i praktycznie. Jednym z ważnych elementów są żaluzje aluminiowe. Dzięki nim zapewnimy sobie intymność, a także zacienienie przed ostrym słońcem. Jakie są zalety żaluzji aluminiowych? Sprawdź!

Jakie żaluzje do łazienki?

Kiedy urządzamy łazienkę, zwracamy uwagę na każdy detal. To takie miejsce, gdzie funkcjonalność i maksymalna wygoda styka się z intymnością i świetnym designem. Jeśli mamy w łazience okna, koniecznie musimy wybrać żaluzje aluminiowe wewnętrzne, by zapewnić sobie dyskretną przestrzeń, a jednocześnie w okresie lata osłonić się przed gorącem promieni słonecznych. 

Warto także wspomnieć, że żaluzje metalowe to świetny design, który zmienia wygląd pomieszczenia. Odsłonięte przez cały czas okno wygląda zupełnie inaczej. Żaluzje okienne aluminiowe tworzą klimat, a ze względu na możliwość personalizacji kolorystycznej mogą stanowić dopełnienie designu pomieszczenia.  

Żaluzje aluminiowe w kolorze antracytowym

Żaluzje aluminiowe – czy warto?

Wybierając odpowiedni sposób zacienienia łazienki, weźmy pod uwagę kilka kwestii. Czy pomieszczenie jest małe, czy jest mocno nasłonecznione oraz jaki jest jego design, biorąc pod uwagę najmniejsze detale. Pomieszczenie małe można optycznie rozjaśnić. Wówczas świetnie sprawdzą się żaluzje aluminiowe białe. W dużych łazienkach mamy znacznie większą dowolność co do kolorów. Wybór należy więc do nas i musimy zdecydować się na konkretny model. W sieci znajdziemy wiele ofert, np.  żaluzje aluminiowe od Clicky.pl.

Żaluzja metalowa, co również warto zauważyć, jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwość regulacji zacienienia pomieszczenia i częściowe odsłonięcie okna. Z jednej strony tworzymy kameralny klimat, a z drugiej wpuszczamy odrobinę światła do wnętrza.

Żaluzje aluminiowe doskonale sprawdzają się w łazience

Jaki kolor żaluzji aluminiowych do łazienki?

Obecnie znajdziemy coraz więcej propozycji kolorystycznych żaluzji aluminiowych do łazienki, a najpopularniejsze są antracytowe, metaliczne, beżowe, brązowe, a nawet czarne. To doskonały akcent we wnętrzach, który może dopełnić efekt aranżacji. Czarne rolety doskonale sprawdzą się w industrialnych wnętrzach lub tych w loftowym klimacie, gdzie czerń zwykle jest dominującym akcentem. Warto wówczas zestawić je z dużą ilością zielni w pomieszczeniu. Coraz częściej spotykamy ciekawe instalacje w postaci mchu oprawionego w ramki, wieszanego w pobliżu luster – właśnie w łazienkach. Taki kontrast z charakterną czernią może stworzyć stylowy, elegancki, ale również przytulny i intymny klimat. 

Zalety żaluzji aluminiowych 

Podsumowując, do największych atutów żaluzji aluminiowych w łazienkach z pewnością można zaliczyć minimalistyczny design i prostotę użytkowania, a także użytkowość. Możemy częściowo zasłonić okno, wpuszczając do łazienki nieco światła lub zasłonić je całkowicie, zapewniając sobie dzięki temu intymność i prywatność oraz zacienione pomieszczenie. Żaluzje aluminiowe są proste w czyszczeniu, nie blakną, nie wchłaniają wilgoci oraz nie przesiąkają zapachami. 

Designerskie aranżacje łazienek 

Współcześnie coraz chętniej sięgamy po minimalistyczne rozwiązania. Postawmy prostą szafkę na kosmetyki. Również duże lustro i dobre oświetlenie to podstawa. Odpowiedni dobór dodatków zapewni przytulny klimat, a kolor żaluzji wykończy stylizację i doda charakteru. Może kremowe żaluzje, dużo jasnych akcentów i świec zapachowych? A może wprost przeciwnie – czernie, brązy i butelkowa zieleń? Wszystko zależy od ciebie. 

 

Leave a reply