Czy warto stosować gładzie gipsowe do wyrównania ścian i sufitów?

0
1179

Remont pomieszczenia, szczególnie w starym mieszkaniu, w którym nie były wykonywane żadne prace w ciągu ostatnich lat, wiąże się najczęściej z koniecznością wygładzenia ścian, wyrównania ich oraz zakrycia ubytków, które są efektem długiej eksploatacji pomieszczenia. Jak jest najlepszy sposób na odnowę naszych ścian i sufitów? Oczywiście położenie gładzi. Przed rozpoczęciem prac lub zleceniem jej profesjonalnej ekipie warto jednak wiedzieć, czy w przypadku naszych ścian lepsza będzie gładź szpachlowa, czy gładź gipsowa. Poza tym warto odpowiednio przygotować podłoże, co znacznie usprawni rozpoczęcie właściwej pracy, a także zagwarantuje nam idealny efekt gładkich ścian.

Kiedy gładź gipsowa, a kiedy gładź szpachlowa?

Gładź, bez względu jaka, służy do wyrównywania powierzchni sufitów oraz ścian, dzięki czemu wcześniejsze, stare, krzywe i podziurawione ściany otrzymają drugie życie i będą idealnie gładkie. Pamiętajmy o tym, że gładź szpachlowa to produkt, dzięki któremu uda nam się wyeliminować wszelkie poważne nierówności, zakleić dziury po kołkach a także zwiększyć wytrzymałość podłoża. Gips szpachlowy natomiast ma w głównej mierze funkcję dekoracyjną, która nie może być wykorzystana na surowe, nie zaszpachlowane gładzią ściany. Ściana, która została względnie wyrównana gładzią szpachlową, idealnie nadaje się do ostatniego szlifu, jakim będzie nałożenie gładzi gipsowej, która wyrówna nasze ściany do idealnego stanu. Więcej informacji o gładziach gipsowych możemy znaleźć pod poniższym linkiem https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/gladzie-gipsowe-warszawa/.

W jaki sposób przygotować ścianę do nałożenia gładzi?

Przygotowanie odpowiedniego podłoża stanowi jeden z najważniejszych etapów prac. Od tego, w jaki sposób przygotujemy powierzchnię, zależy, jakim efektem finalnym będziemy się cieszyć. Wszystkie kołki oraz haki powinny zostać usunięte a gniazdka zdemontowane – dzięki temu praca pójdzie znacznie sprawniej. Jeżeli na naszej powierzchni była nałożona tapeta – zerwijmy są. Jeżeli natomiast farba była w przeszłości malowana, szpachelką usuńmy wszelkie łuszczące się miejsca, gdzie farba odchodzi. Po takich pracach przygotowawczych nasza ściana powinna być odpowiednio zagruntowana. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniego gruntu nasza ściana zwiąże bardziej, co znacznie utrwali jej strukturę. Na rynku dostępnych jest szereg rodzajów gruntów, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na te z wyższej półki – najtańsze produkty nie różnią się zbytnio od wody.

Jakie są zalety związane z wykorzystaniem gładzi gipsowych?

Dzięki wykorzystaniu gładzi gipsowych możemy mieć pewność, że nasze ściany będą idealnie odnowione oraz wyrównane. Zastosowanie dobrej jakości gładzi gipsowej przygotuje perfekcyjną powierzchnię pod malowanie ściany farbą. Sam materiał jest stosunkowo tani, dzięki czemu remont pomieszczenia nie jest dla nas ogromnym wydatkiem, a dodatkowo sam gips jest materiałem czystym, co oznacza, iż nie posiada żadnych sztucznych dodatków. Więcej o gładziach gipsowych możemy dowiedzieć się pod poniższym linkiem https://doskonalewnetrza.pl/.

Leave a reply