Aluminiowe i siatkowe ogrodzenia nie tylko tymczasowe

0
786

Ogrodzenie swojej własności to praktyczny i dobry pomysł, gdyż chroni własność i zabezpiecza przed nieszczęściem, a zwłaszcza wtedy, gdy trwa na niej budowa. Podczas budowy domu lub innego obiektu ogrodzić działkę można siatką lub bardziej chroniącym prywatność ogrodzeniem wykonanym na przykład z aluminium.

Aluminium

Ogrodzenia aluminiowe należą do takich, które osłaniają naszą działkę i możemy mieć więcej prywatności. Ogrodzenie takie może być postawione tymczasowo, co raczej rzadko się zdarza, gdyż najczęściej pozostaje na długo, bo po co zmieniać coś, co sprawdza się bardzo dobrze i ciekawie wygląda.

Z aluminium wytwarza się bramy, furtki i przęsła ogrodzeniowe, które mogą być polakierowane na ulubiony kolor, co jeszcze bardziej przyczynia się do estetycznego wyglądu ogrodzenia. Profile aluminiowe malowane są proszkowo, co znacznie ułatwia proces malowania, ujednolica rozprowadzenie farby i sprawia, że kolor jest trwały.

Z aluminium wytwarzane są również wszelkiego rodzaju barierki, balustrady i płotki balkonowe, jak i te na werandę lub taras. Wszystkie elementy aluminiowego ogrodzenia poddawane są zabiegom mającym na celu zabezpieczenie ich przed korozją. W tym celu pokrywane są utwardzoną w wysokiej temperaturze powłoką, której zadaniem jest ochrona ogrodzenia na wiele lat. Dzięki takiej ochronie ogrodzenie z aluminium nie wymaga prac konserwacyjnych przez bardzo długo.

Siatka

Ogrodzenie z siatki posiada wiele zalet, gdyż jest tanie, mocne, odporne, a ponadto łatwe do zmontowania i demontażu w razie zmiany na inne. Jest trwałe, nie ulega korozji i gdy jest dobrze zrobione może przetrwać nawet dziesiątki lat bez ingerencji człowieka i jakichkolwiek zabiegów pielęgnacyjnych.

Do wykonania ogrodzenia z siatki potrzebne są metalowe słupki, gruby i cienki drut, cement, piach i oczywiście siatka. Ogrodzenia siatkowe wymagają wbetonowania żelaznych słupków lub wykonania betonowej podmurówki, która chroni przed przedostaniem się zwierząt, które mają zwyczaj podkopywania.

Minusem w ogrodzeniu siatkowym jest brak prywatności, gdyż siatka wykonana jest z drutu i poprzez oczka w siatce istnieje niczym nieograniczony wgląd na naszą nieruchomość. Lecz zawsze dodatkowo można zastosować zielony płot, czyli posadzić niedaleko siatki rośliny uniemożliwiające widoczność na naszą nieruchomość. Ogrodzenie siatkowe może być użyte jako tymczasowe, jak również może pozostać stałym ogrodzeniem naszej nieruchomości. Bardzo często siatką ogradzane są też zakłady przemysłowe, boiska szkolne, place zabaw i wiele innych.

Siatka jest od dawna popularnym materiałem ogrodzeniowym. Lecz również coraz bardziej popularna i modna staje się stal nierdzewna, która jest także materiałem służącym do ogrodzenie swojej własności. Ogrodzenie aluminiowe podobnie, jak ogrodzenie siatkowe jest praktycznym wyborem, bo stanowi jeden z najefektywniejszych metod gwarantujących szczelną i trwałą ochronę działki oraz elegancki i estetyczny wygląd ogrodzenia. Ogrodzenie takie jest solidne i odporne nie tylko na zmieniające się warunki atmosferyczne, lecz również na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Ogrodzenie z aluminium może ogradzać działkę, na której stoi dom, lecz materiałem tym można ogradzać także inne tereny, jak place sportowe, tereny przemysłowe, place zabaw, czy różnego rodzaju instytucje np. przedszkola, placówki wychowawcze i wiele innych obiektów.

Leave a reply